bill-oxford--fGqsewtsJY-unsplash
Części zamienne PI SOLUTION

Oferta części zamiennych

Na podstawie zużytych części takich jak koła zębate ślimacznice czy wały oferujemy wykonanie zamiennika wysokiej jakości. Nawet jeśli nie posiadasz dokumentacji możemy wykonać pasujący zamiennik.

Silniki asynchroniczne to najszerzej wykorzystywane rozwiązanie przeznaczone do napędu urządzeń. Oferujemy silniki w klasach sprawności IE1, IE2 oraz IE3.

Podstawowymi parametrami silników są: wielkość mechaniczna – zakres od 56 mm do 355 mm; montaż:  łapowe B3, kołnierzowe B5 i B14, łapowo-kołnierzowe B34/B35; liczba biegunów – 2, 4, 6, 8; moc – zakres od 0,04 kW do 355 kW oraz napięcie 230V, 230/400V, 400/690V.

Dostarczamy silniki w wykonaniu specjalnym takie jak: inna częstotliwość zasilania, niestandardowe napięcie zasilania, podwyższona klasa izolacji, stopień ochrony od IP56 do IP68, z enkoderem, z dodatkowym układem chłodzenia, z hamulcem jak również w wykonaniu teatralnym, specjalne powłoki lakiernicze, zabezpieczenie termiczne uzwojeń: PTC lub Bimetale, zabezpieczenie termiczne łożysk, izolowane łożyska, 

Oferujemy silniki z certyfikatami UL/CSA, EAC, przy wcześniejszym ustaleniu. Silniki doposażamy również w enkodery

Motoreduktor i przekładnie to układy mechaniczne, których zadaniem jest zmiana prędkości obrotowej oraz momentu obrotowego. Parametry, które należy uwzględnić przy wyborze urządzenia to: pozycja pracy,  współczynnik przeciążenia, moc, sprawność, moment wyjścia oraz obroty wału wyjściowego. Dzięki dużemu doświadczeniu jesteśmy w stanie zaproponować napęd pod parametry urządzenia, dopasować pasujący zamiennik lub zaoferować zamiennik dostępny na rynku wraz z projektem lub propozycją dopasowania go do istniejącego urządzenia. W przypadku zapotrzebowania na specjalną przekładnie dostarczamy napęd w wykonaniu specjalnym dokonując modyfikacji kołnierzy wałów lub innych cech produktu.

Duża sieć kontrahentów oraz doświadczenie w branży elementów łożyskowych pozwala na zaoferowanie w krótkim czasie wielu nawet nietypowych podzespołów

Dlaczego warto skorzystać?

   Jako zespół inżynierów jesteśmy w stanie zapewnić optymalnie dobrane produkty do potrzeb klienta. Nasze doświadczenie w doborze elementów potrzebnych w procesie utrzymania ruchu pozwoli na i rozwiązania spełniających zapotrzebowanie wielu branż. 

   A co jeśli potrzebujesz do swojej maszyny części lub napędu, którego nie ma na rynku lub jest trudno dostępny? Dzięki doświadczeniu znajdziemy zamiennik o zbliżonych parametrach i zasugerujemy Ci sposób zaadaptowania nowego napędu. A jeśli masz uszkodzoną część? Odezwij się do nas. Wykonamy część lub przeprojektujemy Twój układ tak, aby można było stosować dostępne zamienniki.

   Jeśli chcesz wiedzieć w jakim zakresie możemy dostarczyć wykonywane części zamienne na zamówienie przejdź do zakładki produkcja