paper-3225109_1920
Buiro Konstrukcyjne PI SOLUTION

Oferta biura konstrukcyjnego

Projektowanie maszyn, urządzeń i części według zapotrzebowania klienta. Wykonywanie modeli 3D oraz dokumentacji wykonawczej 2D. Wykonamy dla Ciebie kompletną dokumentację lub czynnie będziemy uczestniczyć w rozwijaniu projektów w Twojej firmie. Do pracy wykorzystujemy głównie oprogramowanie SolidWorks 2020, jednak jesteśmy w stanie dostosować się do Twoich standardów wykonywania projektów.

Inżynieria odwrotna jest to proces badania urządzenia w takim celu, aby ustalić jak ono działa oraz jakim kosztem i w jaki sposób może zostać wykonany. Jeżeli posiadasz jakieś urządzenie, które chciałbyś powielić wykonamy dokumentację pozwalającą na zbudowanie jego odpowiednika lub rozwiniemy projekt o nowe funkcjonalności. Możemy również zapewnić projekt elementów umożliwiających współdziałanie urządzeń z innymi maszynami. 

Jeżeli posiadasz gotowy projekt 3D lub Twój zespół inżynierów jest zbyt zajęty na tworzenie dokumentacji warsztatowej, zleć nam wykonywanie dokumentacji 2D o wysokim standardzie potrzebnej do wykonania produktu.

Dokumentacja papierowa wykorzystywana była jeszcze nie tak dawno. W dobie postępu technologicznego i oprogramowania CAD sposób projektowania znacznie się zmienił. Jeżeli posiadasz archiwalną dokumentację, którą chciałbyś posiadać w formatach CAD, wykonamy dla Ciebie taką usługę. Dzięki tworzeniu z dokumentacji 2D, modelu 3D jesteśmy w stanie wyeliminować jej błędy na etapie dygitalizacji. Dzięki stworzeniu modelu 3D, możemy również w łatwy sposób dokonywać zmian w projektach. 

Dlaczego warto skorzystać?

   W dobie szybko rozwijającej się cyfryzacji, praca biur konstrukcyjnych nie wygląda już tak, jak kilkanaście lat temu. Nowoczesne oprogramowanie CAD pozwala na wykonywanie projektów, tworzenie dokumentacji wykonawczej, analizę rozwiązań i dokonywanie korekt w formatach cyfrowanych. Zestawiając to z obecnymi możliwościami komunikacyjnymi przy wykonywaniu nawet skomplikowanych projektów nie ma  konieczności, aby inżynierowie znajdowali się w tym samym biurze, budynku czy nawet kraju.

   Możesz skorzystać z pracownika mającego odpowiednie doświadczenie. Oferta OUTSOURCINGU projektów jest nowoczesnym podejściem do zarządzania czasem i budżetem projektów, który nie wymaga utrzymywania tak dużej ilości pracowników i biura konstrukcyjnego. 

   Aspekt ten jest szczególnie ważny przy okresowym zapotrzebowaniu na tego typu prace i bardzo dobrym rozwiązaniem przy problemie dostępności do lokalnych pracowników.